Cięcie wodą

Metody obróbki materiałów ulegają ciągłym udoskonaleniom, wraz z rosnącymi wymogami nowoczesnej techniki i nowymi rodzajami materiałów podlegających przetwarzaniu potrzeba stosownych metod dających gwarancję jakości i ekonomiczności. Do takich nowych metod należy cięcie wodą. Cięcie wodą należy do najbardziej wszechstronnych metod cięcia materiałów na zimno.Galeria

Cięcie strumieniem wody jest alternatywą dla cieplnych technik cięcia z wykorzystaniem promienia laserowego lub plazmy. Tutaj skrawany materiał nie podlega mechanicznym przeciążeniom i oddziaływaniom termicznym, a uzyskany półfabrykat nie potrzebuje dalszej obróbki. Po tym procesie uzyskujemy produkt o niezmienionych własnościach fizyko – chemicznych. Innym niewątpliwie atutem tej technologii jest krótki proces przygotowania produkcji, co w połączeniu z dowolnym oprogramowaniem daje możliwość korzystania z tej metody zarówno podczas produkcji jednostkowej jak i produkcji w skali masowej.

Cięcie za pomocą wody realizowane jest…

Cięcie za pomocą wody realizowane jest wyłącznie w sposób zautomatyzowany, przy użyciu podobnych układów sterowania jak w cięciu laserowym. Podczas procesu dysza tnącą ustawiona jest prostopadle do powierzchni rozdzielanego materiału, ale możliwe jest także żłobienie i ukosowanie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres