Cięcie laserowe stali

Cięcie laserowe (zobacz merametal.pl) metali odbywa się poprzez stopnienie materiału w skupionej wiązce. Może to powodować utwardzanie krawędzi będących w obszarze oddziaływania temperatury pochodzącej ze spalania.W wielu sytuacjach, taki właśnie…

W wielu sytuacjach, taki właśnie efekt uboczny, okazuje się bardzo korzystny i przez wielu pożądany. Dotyczy to sytuacji, gdy cięcie laserowe odbywa się na produkcje finalnym, a w każdym razie, gdy już ten produkt w późniejszym czasie nie będzie poddawany obróbce mechanicznej. W sytuacjach gdy dalsza obróbka jest konieczna, utwardzanie poprzez cięcie laserowe może stanowić dość istotny problem. Warto także mieć na uwadze, że niektóre urządzenia laserowe wycinając dziury w metalu nadają jej nieco stożkowatą charakterystykę.

Galeria

Oznacza to, że taka dziura jest nieco szersza u wejścia i zwęża się przy końcu. Przyjmuje się, że minimalna wielkość wycinanego w metalu otworu stanowi około 20% grubości blachy. Cięcie laserowe w porównaniu do standardowych metod, gdzie relacja ta jest na poziomie 120%, daje wynik naprawdę godny uznania.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres