Cięcie laserowe

W dzisiejszych czasach coraz większe powodzenie i zastosowanie mają specjalistyczne i skomplikowane usługi. Należy do nich cięcie laserowe, które obejmuje duży zakres zastosowań w obróbce blach.Wysoka elastyczność produkcji w połączeniu z niemal…

Wysoka elastyczność produkcji w połączeniu z niemal nieograniczoną różnorodnością materiałów jest gwarantem najwyższej jakości. Świat pędzi do przodu, nowe technologie znalazły przede wszystkim zastosowanie w branżach technicznych. Znajdując się w sytuacji gdy element wykonany jest z twardego metalu i jest tak bardzo duży, że nigdy nie uda nam się go samodzielnie przeciąć może przydać nam się cięcie laserowe. Cięcia laserowe mają bardzo duże zastosowanie w przemyśle. Jest to jedna z metod termicznego oddzielania materiału. Rozdzielanie materiału może następować za pomocą trzech metod.

Jest to cięcie laserem za pomocą…

Jest to cięcie laserem za pomocą spalania, podczas cięcia tą metodą materiał zostaje nagrzany promieniem lasera, zogniskowanego na powierzchni w obszarze szczeliny cięcia. Druga metoda za pomocą stapiania, podczas cięcia tą metodą materiał cięty zostaje stopiony na całej grubości promieniem laserowym o dużej intensywności. I ostatnia z wykorzystaniem sublimacji, podczas cięcia tą metodą materiał cięty zostaje w szczelinie cięcia samorzutnie wyparowany.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres