Cięcie laserowe

1 maj 2015

W dzisiejszych czasach coraz większe powodzenie i zastosowanie mają specjalistyczne i skomplikowane usługi. Należy do nich cięcie laserowe, które obejmuje duży zakres zastosowań w obróbce blach.Wysoka elastyczność produkcji w połączeniu…

Wysoka elastyczność produkcji w połączeniu z niemal nieograniczoną różnorodnością materiałów jest gwarantem najwyższej jakości. Świat pędzi do przodu, nowe technologie znalazły przede wszystkim zastosowanie w branżach technicznych. Znajdując się w sytuacji gdy element wykonany jest z twardego metalu i jest tak bardzo duży, że nigdy nie uda nam się go samodzielnie przeciąć może przydać nam się cięcie laserowe. Cięcia laserowe mają bardzo duże zastosowanie w przemyśle. Jest to jedna z metod termicznego oddzielania materiału. Rozdzielanie materiału może następować za pomocą trzech metod.

Jest to cięcie laserem za…

Jest to cięcie laserem za pomocą spalania, podczas cięcia tą metodą materiał zostaje nagrzany promieniem lasera, zogniskowanego na powierzchni w obszarze szczeliny cięcia. Druga metoda za pomocą stapiania, podczas cięcia tą metodą materiał cięty zostaje stopiony na całej grubości promieniem laserowym o dużej intensywności. I ostatnia z wykorzystaniem sublimacji, podczas cięcia tą metodą materiał cięty zostaje w szczelinie cięcia samorzutnie wyparowany.

Tags:

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Cięcie laserowe”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031