Chemiczne oczyszczalnie

Do wspomaganie mechanicznego oczyszczania ścieków, służą chemiczne oczyszczalnie ścieków, które działają poprzez koagulanty. Oczyszczalnie ścieków mieszają ścieki z roztworem koagulanta, w wyniku czego wytwarzają się kłaczki wodorotlenku glinu lub żelaza, sorbujące zanieczyszczenia zawarte w ściekach i przyśpieszające proces sedymentacji zawiesin w osadniku.Oczyszczalnie ścieków działające metodą chemiczną, którą stosuje…

Oczyszczalnie ścieków działające metodą chemiczną, którą stosuje się do usuwania ze ścieków( głównie przemysłowych )substancji nie ulegających biologicznemu rozkładowi. Polegają one na koagulacji, sorpcji i chlorowaniu. Oczyszczalnie ścieków w procesie oczyszczania chemicznego mają na celu obniżenie stężenia fosforu poniżej wartości jaką można osiągnąć po biologicznym oczyszczaniu. Należy jednak pamiętać że wprowadzenie środków chemicznych powoduje obniżenie stężenia fosforu, tężenia zawiesiny ogólnej oraz azotu ogólnego.

Oczyszczalnie ścieków w wyniku wprowadzenia koagulantu do…

Oczyszczalnie ścieków w wyniku wprowadzenia koagulantu do ścieków, sprawia ze rozpuszczony fosfor przyjmuje postać nierozpuszczoną i zostaje usunięty metodą sedymentacji. Chlorowanie ma na celu unieszkodliwieniu bakterii chorobotwórczych i usunięcie przykrej woni ze ścieków. Po tych wszystkich pracach, woda trafia do rzek, jezior, morza, gruntów.

biologiczna przydomowa oczyszczalnia ścieków

Foto: pixabay.com

biologiczna przydomowa oczyszczalnia ścieków

Foto: pixabay.com

biologiczna przydomowa oczyszczalnia ścieków

Foto: pixabay.com

Artykuł inspirowany stroną meprozet.com.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres