Chemiczne dodatki, a zdrowie dzieci.

Najnowsze badania uczonych dowodzą, że chemiczne dodatki do żywności zawarte w słodyczach i napojach gazowanych niekorzystnie wpływają na zdrowie najmłodszych. Dlatego sięgnijmy po żywność jak najmniej przetworzoną i z pewnego źródła. Dla młodego umysłu najważniejsze są te produkty, które zawierają niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, a więc naturalne dodatki do żywności.Szczególnie ważne są kwasy omega-3 i omega-6,…

Szczególnie ważne są kwasy omega-3 i omega-6, z których w dużej mierze zbudowane są komórki nerwowe w mózgu czyli neurony. Ludzki organizm nie potrafi jednak sam wytworzyć kwasów omega. Dlatego tak ważną rolę w naszej diecie muszą odgrywać ryby morskie, orzechy i oleje roślinne. Konserwanty, które są przez dzieci spożywane łatwo ograniczyć dzięki zdrowemu rozsądkowi rodzica. Soki, surówki o terminie ważności dłuższym niż trzy dni muszą zawierać dodatki do jedzenia. Zamiast oranżad które są gazowane i zawierają sztuczne barwniki i konserwanty można podać dziecku naturalny sok owocowy, czy warzywny.

żywność ekologiczna

Foto: pixabay.com

żywność ekologiczna

Foto: pixabay.com

Informacja o tym jaki dodatek do…

Informacja o tym jaki dodatek do żywności został zawarty powinna widnieć na etykiecie. Soki pasteryzowane w domu lub zakładzie produkcyjnym są smaczniejsze, zdrowsze i mniej kaloryczne niż przetworzone napoje gazowane, rozcieńczane oraz wzbogacane smakowo napoje i nektary owocowe, które powinniśmy się starać wyeliminować z diety dziecka.

żywność ekologiczna

Foto: pixabay.com

Gorąco polecam również stronę: profitoleje.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres