Chemiczne dodatki, a zdrowie dzieci.

4 wrz 2017

Najnowsze badania uczonych dowodzą, że chemiczne dodatki do żywności zawarte w słodyczach i napojach gazowanych niekorzystnie wpływają na zdrowie najmłodszych. Dlatego sięgnijmy po żywność jak najmniej przetworzoną i z pewnego źródła. Dla młodego umysłu najważniejsze są te produkty, które zawierają niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, a więc naturalne dodatki do żywności.Szczególnie ważne są kwasy omega-3 i…

Szczególnie ważne są kwasy omega-3 i omega-6, z których w dużej mierze zbudowane są komórki nerwowe w mózgu czyli neurony. Ludzki organizm nie potrafi jednak sam wytworzyć kwasów omega. Dlatego tak ważną rolę w naszej diecie muszą odgrywać ryby morskie, orzechy i oleje roślinne. Konserwanty, które są przez dzieci spożywane łatwo ograniczyć dzięki zdrowemu rozsądkowi rodzica. Soki, surówki o terminie ważności dłuższym niż trzy dni muszą zawierać dodatki do jedzenia. Zamiast oranżad które są gazowane i zawierają sztuczne barwniki i konserwanty można podać dziecku naturalny sok owocowy, czy warzywny.

żywność ekologiczna

Foto: pixabay.com

żywność ekologiczna

Foto: pixabay.com

Informacja o tym jaki dodatek do…

żywność ekologiczna

Foto: pixabay.com

Informacja o tym jaki dodatek do żywności został zawarty powinna widnieć na etykiecie. Soki pasteryzowane w domu lub zakładzie produkcyjnym są smaczniejsze, zdrowsze i mniej kaloryczne niż przetworzone napoje gazowane, rozcieńczane oraz wzbogacane smakowo napoje i nektary owocowe, które powinniśmy się starać wyeliminować z diety dziecka.

Gorąco polecam również stronę: profitoleje.pl

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Chemiczne dodatki, a zdrowie dzieci.”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031