Brona w rolnictwie niezbędna

2 kwi 2016

Maszyny rolnicze stanowią podstawę każdego szanującego się gospodarstwa rolnego. Są to skomplikowane kombajny i traktory, jak i prostsze, lecz niezbędne urządzenia. Jedno z podstawowych narzędzi uprawowych służących do spulchniania, rozdrabniania gleby to brona talerzowa. Okazuje się, że nadal można wykorzystywać maszyny rolnicze, które nie są do końca zautomatyzowane.Zarówno brona talerzowa jak kultywator wykorzystywane…

Zarówno brona talerzowa jak kultywator wykorzystywane są do przygotowywania ziemi pod uprawę roślin. Często te dwa urządzenia są wykorzystywane do tych samych prac. W przypadku tego drugiego urządzenia poszczególne elementy robocze nie obracają się, tak jak np. w przypadku glebogryzarek. Zęby kultywatora zagłębiają się w glebę, wzruszają ją i spulchniają, pozostawiając szczeliny powietrzne i grudki ziemi.

Jest on bardziej uniwersalnym narzędziem przeznaczonym do podcięcia warstwy gleby po zbiorach lub do spulchnienia gleby niż brona, która z kolei posiada zdecydowanie prostszą konstrukcję co w oczywisty sposób gwarantuje jej wysoką niezawodność i zarazem łatwość obsługi. Często jest stosowana do niszczenia chwastów na międzyrzędach upraw leśnych oraz do mineralizacji pasów przeciwpożarowych na terenach zalesionych.

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Brona w rolnictwie niezbędna”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031