Bezpieczeństwo łóżeczka

Rama łóżeczka i stelaż pod materac zdecydowanie muszą być solidnie wykonane i starannie wykończone. Zawsze wybierajmy łóżeczko z naturalnego drewna, będzie ono stabilne i zapewni maluszkowi bezpieczeństwo. Musimy pamiętać o tym, że łóżeczko musi wytrzymać wszystkie próby przeprowadzane przez brzdąca, które z miesiąca na miesiąc będą się stawać coraz bardziej intensywniejsze.Dziecięce meble powinny być wykonane…

Dziecięce meble powinny być wykonane z litego drewna i nie powinny być absolutnie pomalowane. Jeśli już muszą być malowane, należy sprawdzić, czy do malowania użyto atestowanych farb, które absolutnie nie mają szkodliwego wpływu na zdrowie dziecka. Ząbkujące maluchy często gryzą szczebelki, dlatego tak ważne jest, żeby były one wykonane z bezpiecznych materiałów. Przerwy między szczebelkami nie powinny mieć absolutnie rozmiar większy niż 6 cm, aby maluch nie mógł włożyć między nie główki. Zdecydowanie 2 albo 3 szczebelki powinny być wyjmowane, żeby ułatwić starszemu brzdącowi wydostanie się z łóżeczka.

łóżko dla dziecka

Foto: pixabay.com

W przeciwnym razie maluch będzie szukał…

łóżko dla dziecka

Foto: pixabay.com

W przeciwnym razie maluch będzie szukał innego wyjścia i raczej nie jest ono bezpieczne. Ważne, żeby łóżko dla dziecka miało możliwość regulacji dna. Wraz z postępowym ruchem maluszka powinniśmy obniżyć dno, żeby uniknąć ewentualnego wypadnięcia z łóżeczka. Nie wieszajmy nad łóżeczkiem żadnych szafek ani półek, unikniemy w ten sposób ryzyka, że coś z nich spadnie i uderzy naszego maluszka. Zrezygnujmy również z poduszki i kołderki przez kilka pierwszych miesięcy. W zamian możemy użyć specjalnego śpiwora.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres