Automatyka pneumatyczna

22 sie 2013

Pneumatyka, albo inaczej automatyka pneumatyczna, jest gałęzią automatyki zajmująca się elementami i układami zasilanymi energią sprężonego powietrza, mającymi mechaniczne części ruchome. Pneumatyka jako nauka będąca działem inżynierii mechanicznej zajmuje się technicznym wykorzystaniem i praktycznym zastosowaniem powietrza pod ciśnieniem.Pneumatyka zajmuje się też konstruowaniem urządzeń,…

Pneumatyka zajmuje się też konstruowaniem urządzeń, w których wykorzystuje się sprężone powietrze jako czynnik roboczy. Pneumatyka przyczyniła się do tego, że powstała cała gama narzędzi i urządzeń pneumatycznych mających bardzo szerokie zastosowanie. Najprostszymi, a jednocześnie mającymi najczęstsze zastosowanie narzędziami pneumatycznymi są choćby wiertarki, szlifierki czy wkrętarki. Do bardziej złożonych urządzeń pneumatycznych należą sprężarki, kompresory tłokowe, systemy awaryjnego zasilania i wiele, wiele innych coraz bardziej skomplikowanych.

Jednym z wielu ważnych narzędzi…

Jednym z wielu ważnych narzędzi jest wiertarka pneumatyczna napędzana sprężonym powietrzem. Ma ona szerokie zastosowanie w górnictwie i przy budowie tuneli do wiercenia otworów strzałowych, w pracach remontowych na drogach itp. Zbudowana jest z tłoka napędzanego powietrzem, a ten przenosi uderzenia młotka na ostrze wiertarki.

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Automatyka pneumatyczna”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031