Audyt energetyczny wymagany prawnie

Pojęcie audyt energetyczny funkcjonuje już od ponad trzech lat na rynku budowlanym i nieruchomości. Pojawienie się go związane jest z wprowadzeniem nowej dyrektywy unijnej obowiązującej także w naszym kraju. Dyrektywa unijna, o której mowa wymaga od właściciela nowowybudowanych i kupionych budynków uzyskanie tak zwanego certyfikatu energetycznego poprzez wcześniejszy audyt energetyczny.Galeria

W polskim prawie jest to dotatkowo umocowane przepisami zakazującymi urzędom nadzoru budowlanego wydanie zgody na użytkowanie budynku jeeśli budynek ten nie przeszedł pomyslnie energetyczny audyt. Nowe przepisy uruchomiły cały zakres usług w skład w których wchodzą audyty energetyczne. Firmy wykonyjące energetyczny audyt sa zobowiązane posiadać certyfikowanych audytorów, którzy zostali do wykonywania tej usługi odpowiednio przeszkoleni posiadają także gruntowne wykształcenie techniczne umożliwiajace im fachowe przeprowadzenie audytu.

Polega on na określenie zakresu…

Polega on na określenie zakresu oraz parametrów technicznych a także wyceny przedsięwzięcia termomodernizacyjnego obiektu. Cena za audyt energetyczny wynosi kilkaset złotych przy czym należy pamietać, że w prowadzone w jego wyniku ulepszenia przyniosą o wiele wyższe korzyści i nakład napewno się zwróci.

audyt energetyczny toruń – dowiedz się więcej jeśli chcesz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres